Trendy bývania 2019/2020

Pred pár dňami zatvoril svoje brány najväčší veľtrh bytového textilu Heimtextil, ktorý priniesol smerovanie trendov pre roky 2019/2020. Všetky trendy smerujú k utópii.

PURSUE PLAY

PURSUE PLAY

V dobe, kedy prevláda neistota, nestabilita a ekologické problémy, návrhári sa hravou formou pokúšajú ukľudniť našu myseľ, radi experimentujú, hrajú sa s materiálmi a tvarmi.

SEEK SANCTUARY

SEEK SANCTUARY

Hektická doba nás núti hľadať útočisko, akúsi oázu, kde môžete vypnúť. To nás vedie k hľadaniu dizajnových kúskov, ktorú sú nadčasové, vyznačujú sa jednoduchými tvarmi, farebnosťou, ale aj detailmi.

GO-OFF GRID

GO-OFF GRID

Tento trend nás posúva späť k prírode, k našim koreňom, aby sme žili v súlade s prírodou. Farby, ale aj vzory vychádzajú z prírodných materiálov, ktoré sú nedokonalé.

ESCAPE REALITY

ESCAPE REALITY

Čoraz viac sa k nám dostáva virtuálna realita, ktorá maže hranice medzi fantáziou a reálnym životom. Materiály majú lesklé efekty, charakter tečúcej vody, prípadne pohybu a 3D-efektov.

EMBRACE INDULGENCE

EMBRACE INDULGENCE

Tento trend prináša materiály najvyššej kvality, ktoré vytvárajú víziu luxusu. Návrhári pretavujú materiály z minulých období do poctivých materiálov a vytvárajú nový druh komfortu akým je hmatový zážitok.